Якщо погуглиш “sustainability ” (сталість, усвідомленість), тебе накриє хвилею новин про стан екології, цитат із книг про популярну психологію і, можливо,  декількома замітками про медитацію. Усюди лунає це слово – усвідомленість. Мимоволі ставиш собі запитання: чи не криється тут якийсь подвійний сенс? Може, хтось заробляє на нашій усвідомленості?

У разі з модою – і так, і ні. Свідоме споживання та sustainable fashion – нова норма в індустрії, на  яку неможливо не зважати. Це про соціальну відповідальність виробників одягу, які відмовляються від використання хутра, переходять на екологічні матеріали, перестають використовувати дешеву робочу силу десь на фабриках Бангладешу, слідкують за виробництвом та рівнем відходів. Незважаючи на позитивні зміни, мода займає почесну другу сходинку в топі індустрій, які забруднюють довкілля (одразу за виробництвом нафти). 

Але подумайте самі. Формула Reduce-Reuse-Recycle (Споживати менше - Використовувати повторно - Переробляти) надзвичайно вигідна брендам, які можуть використати частину нерозпроданої минулої колекції, і з перероблених тканин зшити нову! Компанія не витрачається на матеріали, наша планета звільнена від частини відходів, і всі задоволені. 

Але ми ще не поговорили про нас із вами, споживачів. Було б добре, якби ми на рівні з брендами змінювали своє ставлення на більш відповідальне. Що ми можемо зробити, аби бути sustainable?

• купувати речі не “на один вихід”, а для багаторазового використання. Варто лише згадати, що на виробництво футболки йде 2700 літрів води, і одразу замислюєшся, чи потрібна тобі та нова футболка?

• звертати увагу на походження обраної речі, матеріал, бренд та його репутацію. Платформа “Sustainable Fashion Pad” провела ґрунтовне дослідження й склала список магазинів і брендів, яким можна довіряти.

• не викидати одяг, а ремонтувати й оновлювати його. Продовження життя наших речей – маленький, але важливий крок до зменшення шкідливого для довкілля виробництва одягу.

• шукати нестандартні рішення. Можливо, у тобі прокинеться дизайнер, і ти стару сукню переробиш у супертрендову сорочку? 

Одразу може бути незвично й важко, але кому, як не нам, дбати про майбутнє нашої планети.

Фото: Ангеліна Голт

БОНУС

Sustainable-магазини:

Goodbyefashion

Laska Store

Soon Store

OZERO

Touch another

Shafa

Seasonsof Simplicity

Етичні бренди:

Avoska

Bevza

Ksenia Schnaider

UliUlia

Zero Waste Fashion Lab

Devohome

Resize

Fabrik Studio

Her

Tokonikomu